Náš příběh

Můžem se seznámit?

Jsem Péťa Šindlerová. Říkají, že jsem hlavou i srdcem Bugy. A ono to tak asi i je. Nápad začít šít vlastní módu se mi rodil v hlavě dlouho a v roce 2013 jsem se rozhodla do toho šlápnout, protože jsem tak trochu střelec a do všeho jdu naplno.

Co je Buga a pro koho tvoří?

Šijeme pro ženy – a s láskou pro ně. Všechny střihy vymýšlím tak, aby byly maximálně pohodlné, a zároveň nebyly tuctové. Je jedno, kolik vám je nebo jakou máte profesi. Každá se chceme líbit, některé z nás občas (nebo pořád) vyčnívat, ale nepotřebujeme nutně nosit úplnou extravaganci. Miluju barvy, vzory, zajímavé textury, ale nedám dopustit ani na minimalismus, takže to svoje si najde opravdu každá. Od plážových šatů přes univerzální kousky do kapsulového šatníku až po nevšední hravé kabátky.

Materiál je pro mě alfou a omegou. Chci, abychom byli šetrní k přírodě

Střih je jedna věc, ale to, z čeho váš oblíbený kousek ušijeme, je pro mě základ. Osobně jezdím vybírat látky přímo k dodavatelům a potrpím si na certifikovaných materiálech (třeba ÖKO-TEX, GOTS), protože šetrnost k naší planetě je pro celou filozofii Bugy zásadní. Když víte, jak o kvalitní materiály správně pečovat, vydrží vám roky. Nepotřebujete potom tolik oblečení a vědomí, že zatěžujeme přírodu zas o něco míň, je prostě bezva. Proto se u každého kousku dozvíte, jak se o něj starat, aby vydržel.

Šijeme výhradně v českých dílnách. Je to pro nás důležité

S výběrem materiálů pro mě jde ruku v ruce i etika při výrobě. Podpořit um českých švadlenek pro mě bylo, je a bude bez diskuze velmi důležité. Proto u nás nenajdete nic, co by bylo ušité za pár kaček, kdoví kde, kdoví kým a za jakých podmínek. Tohle nechci. Pro mě je celý ekosystém kolem Bugy důležitý, nejen spokojené zákaznice, ale i dodavatelé a zaměstnanci.

Buga ale nejsem jen já… Je to celý tým. A i naše věrné zákaznice

Celý náš tým se v průběhu let rozrůstá. Nic takového by ale nebylo možné bez mého muže. Ondra je můj jang. Přibrzdí mě, když se trochu víc rozvášním v kreativitě, dotáhne se mnou (nebo za mě) nápady, ale především je tahounem celé firmy. Opustil kvůli tomu svou původní profesi a je to právě on, koho mám v zádech a díky komu můžu tvořit a Buga se dál rozvíjet. Prostě srdcař. Pak je tu celá řada lidí, kteří stojí sice v pozadí, ale dokážou se pro Bugu rozkrájet, zaskočit, kde je potřeba, vyjít ze své komfortní zóny, aby se pak vrátili na „svou“ pozici. Spousta z nich je i součástí mé biologické rodiny, ale všichni jsme jeden funkční celek. A přičtu-li zákaznice, které mi píšou, posouvají mě dál a inspirují, mluvím o Buga rodině. Tahle komunita je pro mě nejvíc.

Mír, lásku a Bugu.

Péťa

Zpět do obchodu