Jak pečovat o svoje oblíbené kousky?

Možná si to každý den úplně neuvědomujeme, ale oblečení je naší součástí od rána do večera. Protože je nám blízká filozofie udržitelnosti, vybíráme materiály pro naše kousky zvlášť pečlivě. Stejně byste ale o své oblíbené oblečení měla pečovat i vy. Vydrží vám pak dlouhé roky.

Neperte, není-li to nutné

Pokud jste při nošení své oblečení vyloženě neumazala, netrapte ho hned praním. Mnohdy ho stačí vyvěsit na čerstvém vzduchu. Až na výjimky, jakou je třeba len, materiálům příliš časté praní nesvědčí. Neznamená to samozřejmě, že nemáte prát vůbec (i když bychom si to my ženy někdy fakt přály), jen je třeba k tomu přistupovat s rozumem a nepřehánět to. Konec konců i z ekologického a ekonomického pohledu.

Proč ruční praní?

Samozřejmě proto, že je nejšetrnější. Na většině štítků u oblečení z Buga dílen najdete informaci, kde doporučujeme ruční praní. Pokud tedy není uvedeno jinak, opravdu perte svůj oblíbený kousek v ruce. Možná máte skvělou pračku a používáte kvalitní a šetrné prací prostředky, pak snad můžete čas od času kolečkem otočit na ikonku s rukou ve vaničce, ale jak jsme psali výše – nedoporučujeme.

V čem prát?

Investujte do šetrných pracích gelů na jemné tkaniny. Jsou většinou lepší než prášek (ten se také hůř rozpouští). Ačkoliv si řada z nás potrpí na vůni oblíbené aviváže, jsou materiály (třeba ty umělé), které se s ní vyloženě nesnesou. Pokud se jí zcela vyhnete, bude to pro vaše prádlo jedině dobře. Prádlo změkčíte troškou octa a provoníte třeba éterickými oleji. Pokud jde o bělidla, tak ta na Buga kousky nepoužívejte vůbec.

Žmolky, člověk by je nejradši zakázal…

Malý žmolík vznikne raz dva. Nejčastěji třením o jiné materiály – stačí třeba hrubší popruh u kabelky. Vznikají ale taky nešetrným praním, proto mu věnujte opravdu náležitou péči. Pokud už se žmolík objeví, mějte po ruce kvalitní odžmolkovač, který se postará o to, aby byl váš kousek zase v top kondici.

Sušení nemusí být věda

Víme, že sušička je pro řadu z nás hned po pračce vynálezem století, ale pro vaše oblíbené kousky by to měla být ‚no-go‘ zóna. Dopřejte jim proschnutí ideálně na ramínku na čerstvém vzduchu a uvidíte, že je to mnohem lepší. Často pak ani není třeba sahat po žehličce.

Žehlit ano, ale s respektem k materiálu

Jsou materiály, které se s žehličkou vyloženě nekámoší, jiné by bez jejího zásahu zase nedosáhly po vyprání kýžené krásy. Na každém štítku si pozorně pročtěte, jaký stupeň žehlení doporučujeme, aby nedošlo ke karambolu. Pamatujte, že méně znamená více, a u žehlení to platí dvojnásob.

Když už si pořídíme něco, co je nám nejen k užitku, ale i pro radost, tak se naše náležitá péče opravdu vyplatí. Věříme, že vám naše Buga kousky budou dělat radost dlouhou dobu.

Zpět do obchodu