Blog

Být v obraze přináší samé výhody.

Tak si uvařte kávu, udělejte si pohodlí na gauči nebo v oblíbeném ušáku a přečtěte si, co je nového ve světě Buga.

Pro ženy v každé roli #1: Zdravotní sestra Martina

Každá z nás je jedinečná. Jsme hlavními i vedlejšími hrdinkami na filmovém plátně, na kterém se odehrávají naše životy. Někdy je to komedie, jindy spíš spletitý thriller, občas také drama, ale většinu času především krásné dobrodružství. Scénář si tvoříme my samy, ale někdy si režisér Osud usmyslí, že by se příběh dal okořenit překvapivým zvratem.

Začali jsme proto pátrat, abychom vám mohli představit superženy, které se s láskou, odhodláním a často i obětováním se na úkor svých potřeb ujímají různých životních rolí a Buga jim přitom dělá společnost.

Seznamte se s Martinou, zdravotní sestrou, mámou Laury a Matěje

Ve zdravotnictví se našla nejen Martina, ale i její manžel, který je vytíženým lékařem záchranářem. Ten je často ve službě, a Martina tak musí zvládat domácnost a děti sama.

Martinko, prozraď nám, v jakých životních rolích záříš?

Dcerka Laura (6,5 roku) se narodila s genetickou vadou a má opožděný psychomotorický vývoj. Je to milá a komunikativní holčička, která si jde ale životem svým vlastním tempem. Velice se snaží a hodně na sobě maká, má výbornou paměť, pěkně čte, některé věci jí jdou zkrátka líp, jiné hůř.

U nás v rodině byly tedy karty rozdány malinko jinak, ale i tak klasicky zastávám všechny běžné role; jsem máma, manželka, milenka (ale jen mého muže :)), kuchařka, uklízečka, fyzioterapeutka a zdravotní sestra, což je mé původní povolání. Lauře se před rokem a půl narodil mladší bráška Matěj, se kterým jsem momentálně na mateřské dovolené.

Marťa říká, že jí není jedno, co si na sebe obleče, a chce vypadat pěkně. Myslíme si, že touhle ultrapohodlnou kombinací mikiny Iff, kalhot Ime, hřejivého kabátu Cher a čepice dokazuje, že má styl.

Srší z tebe nadšení, s jakým si užíváš chvíle s rodinou. Jak společně nejčastěji trávíte čas?

Opravdu mě naplňuje starat se o rodinu, moc mě baví vaření, respektive pečení sladkých dobrot. Bez mučení se přiznávám, že mateřská dovolená je pro mě fakt dovolená a užívám si ji. Ráda chodím i na dlouhé procházky a túry a taky běhám.

Když Marťa potřebuje rychle nachystat sebe a děti ven, hodí na sebe kabátek Bowie Black a má jistotu, že bude ladit s ostatními kousky šatníku a nebude jí venku zima.

Jaké kousky bychom našli ve tvém šatníku?

S Matějem jsme teď pořád venku s kočárkem nebo odrážedlem, takže oblečení musí být především pohodlné. Není mi jedno, jak vypadám, takže musí být i stylové. Mám ráda jednoduché, spíš jednobarevné kousky v černé, bílé, všech odstínech hnědé, béžové a šedé. U mě rozhodně moc barev nenajdete.

Šaty Thalia Grey Dott s jemnými puntíky krásně zapadají do barevného spektra, které nosí Martina nejradši.

Řekni nám ještě něco o outfitech, které sis oblékla.

Vybrala jsem si oblečení, které přesně splňuje mé požadavky na styl a pohodlí, navíc spojení sportovního s nádechem elegance je přesně to, co s kočárkem ve městě potřebuju. Naložit děti do auta, pomoct jim z auta, vyndat kočárek, školka, nákup, cvičení, procházka, oběd, káva – to všechno musím zvládnout v jednom outfitu.

V pohodlném kabátku Lerato Creeme může Martina vesele honit Matěje po dětském hřišti.

Vaše Buga

#ProKazdeTveJa

Postavili jsme mamky našich modelek před objektiv

Jistě víte, že se dlouhodobě snažíme ukazovat naše bugácké kousky
nejen na drobných ženách, ale moc rádi zapojujeme i modelky
s velikostí L… A pak jsme se rozhodli to znovu posunout a ukázat vám, jak Buga sluší i zralým ženám! 


Na focení jsme si proto tentokrát pozvali nejen naše holky modelky Kačku
a Káťu (která je zároveň i naše makeup artistka), ale také jejich mamky!
Soně fantasticky slušel krémový rolák Nubia, který jí sedl, jak kdybychom jí ho ušili na míru!
Iveta i zase nemohla vynachválit kalhoty Elli a obě dámy se zamilovaly do triček Wave.
Překvapilo je, že i moderní střih může být tolik slušivý a pohodlný i pro ně. Trička Wave totiž rafinovaně
schovají nedostatky a skvěle zalichotí každé postavě. A jaké byly pocity dam po focení? Prý si nemyslely si, že tohle po padesátce ještě zažijí
a cítily se jako skutečné modelky. A my můžeme potvrdit, že pocity to byly oprávněné,
protože to Ivetě i Soně opravdu moc slušelo a bylo vidět, že se skvěle baví a cítí se dobře
i po boku svých dcer! A to bylo vlastně účelem focení. Ukázat jim i vám, že cítit se skvěle
si zasloužíme všechny a že #ProKazdeTveJa není jen fráze, ale skutečně naše poslání.
Šijeme kousky pro všechny ženy bez ohledu na postavu, věk či životní tempo. 

 

Jaké netradiční focení by vás bavilo příště? Budeme rádi za vaše tipy, které nám můžete poslat
do zprávy na našich sociálních sítích nebo na monika@buga.cz ❤️
 

Vaše Buga

Provětrejte svůj šatník. Víme, jak na to!

Asi se všechny shodneme na tom, že když máme uklizeno ve skříních, hned máme větší prostor pro kreativitu při vybírání outfitů a navíc se nám tak nějak „lépe dýchá“. A pořádek v hlavě zase znamená pořádek v životě. U nás v Buga věříme, že s příchodem nové sezóny nastává ideální čas pro jarní úklid, protřídění šatníku a re-organizaci našich úložných prostor. Jak ale na to? Na pomoc jsme povolaly dvě expertky na slovo vzaté: jednu znáte z našich sociálních sítí a tu druhou… tu zná celý svět díky její show na Netfllixu!

Pečovat o sebe a svůj prostor

Určitě se s námi shodnete na tom, že je opravdu důležité o sebe každý den pečovat, abychom se cítily v psychické pohodě. Každá máme jiné fígle a my jsme na Instagramu během loňského roku zaznamenaly spoustu tipů - například si ráno zacvičit jógu, protáhnout se nebo začít den procházkou. Jiné blogerky zase radily přerušit den plný povinností nějakou radostí pro sebe: číst si, dát si koupel či se na pět minut vědomě zastavit a vychutnat si kávu…Naše ambasadorka Veru Harnol se třeba nejlépe sama se sebou cítí, když si hezky upraví vlasy, namaluje se a oblékne si cokoliv jiného než pyžamo a tepláky! :-) Před dětmi milovala košile, sáčka a tílka s krajkou… Dnes se cítí žensky i v basic triku, džínách a příjemném svetru. A co naše domácnost? Naše domovy jsou místem, kde se potřebujeme cítit dobře a v bezpečí, a proto je důležité o svůj prostor pečovat stejně, jako se staráme samy o sebe. „Já mám skříně uklizené, mám ráda pořádek v domácnosti, a to i uvnitř skříní, kde jsou komínky a ještě mám věci roztříděné podle barev a druhů. Když uklizeno není, jsem z toho nervózní. Řád vládne skříním u dětí, u manžela i u mě a všichni jsme si na to zvykli,“ popisuje Veru Harnol, jak to chodí v její domácnosti. 

Když je binec, je to mazec!

Jen podle rychlého průzkumu u nás v Buga to vypadá, že je nás skutečně většina, co máme ve skříních pěkné “čoro-moro”! A pokud jste se stejně jako my rozhodly s nepořádkem v šatníku zatočit, jistě Vám pomohou tipy nejen naší ambasadorky Veru, ale také světově známé expertky na úklid, Marie Kondo. Její slavná show, kterou si můžete pustit na Netflixu, se nazývá „Zázračný úklid s Marie Kondo“ a můžeme potvrdit, že název ani za mák nepřehání. A že nemáte čas si seriál pouštět? Nevadí, ty nejdůležitější body jsme pro Vás totiž sepsaly!

1) Vyházejte všechny věci ze skříně na jednu velikou hromadu.

2) Vytřiďte věci, které Vám již neslouží, nebo je neunosíte. Jak takovou věc poznat? Zeptejte se samy sebe, zda jste věc na sobě měly v uplynulém roce či, jak říká Marie Kondo, zda ve Vás kousek „sparks a joy“, tedy zažehne jiskru. Nechávat si máme ty věci, které jsou „důležité pro nás a naši budoucnost.“

3) S věcmi, které již nevyužijete, se hezky rozlučte a pošlete je dál. Třeba na charitu nebo do second handu. Jistě ještě někomu dobře poslouží. 

4) Cílem této “očisty“ není zbavit se všeho, ale pročistit svůj šatník a uvědomit si do budoucna, že je důležité nakupovat s rozmyslem. Nepodléhat nátlakovým slevovým akcím. Nekupovat nekvalitní kousky, které nebudete rády nosit, ale budovat šatník ze „signature“, tedy jedinečných kousků!

Jak udržet i několikačlennou domácnost v pohodě a řádu?

Ono se to expertce z Japonska povídá, když neví, jak vypadá pravá česká přeplněná skříň, že? :) Co k úklidu skříní dodává Veru Harnol? „Jak u mě probíhá úklid skříní? Vše vyhážu na zem a jdu skládat, třídit hezky do komínků. Šatník, můj i dětí, čistím s naprostou pravidelností. Rozhodně doma oblečení neshromažďuji, mám ráda, když skříně dýchají, tím i celá naše pětičlenná domácnost. Razím heslo, jedna nová věc dovnitř, dvě ven z domu. Věci prodávám za symbolické ceny, těší mě, že o ně je zájem. Když nemám na prodej kapacitu, vozím věci do patřičných sběrných míst.“

A jaké jsou Vaše tipy na udržování domácnosti v pohodě? Máte ve skříních uklizeno nebo vyznáváte motto „pořádek je pro sraby, inteligent zvládne i chaos“? Dejte nám vědět na našich sociálních sítích třeba jako komentář k našim postům. 


Veronika má na sobě sáčko Ania red.

Vaše Buga

#ProKazdeTveJa

Zamilovaná limitka basic triček pro ni a pro něj

Jednoduchost je tou nejsofistikovanější formou krásy a my s radostí sledujeme, jak vás naše
"simple" trika baví víc a víc! Jsou dokonalá jako základ volnočasového i elegantního outfitu,
skvěle vypadají pod sáčko či k sukni a díky pevnému materiálu vás nezklamou, ať už máte v plánu cokoli!


Protože naše dámská basic trika patří mezi vaše nejoblíbenější kousky, rozhodli jsme se vyslyšet
vaše přání a ušít je i v pánské variantě. Milujete je. Naše trička i své muže. Tak proč jim nedopřát
to nejlepší? Pokud se ženský a mužský pohled na módu v něčem shoduje, je to touha po kvalitě. Naši chlapi si trika nevybírají ani
tolik podle designu, ale spíš podle materiálu, mají stejně jako my, ženy, rádi oblečení s vyšší gramáží z příjemných materiálů,
ve kterém budou celý den v pohoděNovou limitovanou edici pánských triček jsme se rozhodli představit symbolicky na svátek všech zamilovaných
a věříme, že stejně jako jste se do našich kousků zakoukaly vy, i vaši drazí muži si naše trika oblíbí. Naše Péťa nám
v limitované edici triček zapózovala se svým Ondrou, který od té doby naše basic trika odmítá sundat :) 

 V limitce pro pány najdete bílá a černá trika, od každé velikosti jsme ušili několik desítek kusů.
Basic trika 
pro ni i pro něj najdete na našem e-shopu a můžete konečně svým mužům ukázat
ten jedinečný pocit jaké to je 
nosit Bugu! 

#ProKazdeTveJa #limitka

 


Jak se oblékat sexy a žensky i když venku mrzne

Zima, zima, zima všude je veliká, ale to není důvod k tomu, abyste slevily ze své ženskosti a cítily se jako lední medvědice! Naopak. :) Mrazivé dny jsou skvělou příležitostí pro sexy zimní módu. Podmaňte si ledové království a srdce všech v něm s našimi tipy jak na zimní outfity!

 

Jak být sexy i v zimě? 

Když se řekne zimní móda, možná si představíte neforemné huňaté svetry z nekvalitního umělého vlákna. Ale chyba lávky, i přiléhavý svetřík vás zahřeje, je-li z toho správného materiálu! Důležitý je velký podíl přírodních vláken jako je bavlna, proto víme jistě, že vás třeba uplejší rolák z materiálu s vysokým podílem bavlny zahřeje naprosto spolehlivě. Díky svému střihu „na tělo“ neztratíte své ženské tvary a perfektně sedí k sukním. A že snad máte po Vánocích trošku větší bříško? Nakombinujte roláček se sukní s vyšším pasem či sáhněte po volném střihu oversize svetru, který vypadá skvěle i k legínám či kalhotám.

 

Ženské prvky pro ladné zimní královny

U nás v Buga víme, že zimní kabáty a bundy nemají jen zahřát, ale měly by i pěkně vypadat. Však i na zimní procházce se chceme stále cítit krásně a žensky, no ne? Skvěle vypadají bundy a kabáty zúžené v pase, vypasované ideálně páskem či knoflíkem. Proto jsme navrhli kabát Zari. Projmutý střih zvýrazňuje ladné křivky, zároveň ale díky dvouřadému překrytí dílů budete stále v teploučku. A takový stojáček, velký límec či dokonce oversize kapuca jako je u kabátu Jani, představuje nejen skvělou ochranu před větrem ale zároveň je velmi elegantním prvkem. 

 

 

Barvy, barvy, barvičky

Zimní období rozhodně nemusí znamenat nudné tmavé outfit. Naopak. Pokud je za okny mlha či sníh, je to o důvod víc prozářit si den nějakými barvami. Elegantní černý kabát je sice univerzálním parťákem do každého počasí, ale pudrově růžový zase vykouzlí úsměvy kolemjdoucích kudy budete chodit. A pokud vám chybí syté barvy kvetoucích poupat, můžete zazářit v modrém květovaném kabátu nebo si vychutnat barvy malinového roláčku, zeleného či bílého oversize svetru či vypasovaného svetříku v trendy fialkové barvě. Dobrá nálada zaručena!  
 Vyšperkujte zimní outfit doplňky

Pletené čapky, zajímavé doplňky a sebevědomý makeup, to jsou všechno tríčky, kterými můžete ozvláštnit svůj outfit i během toho nejmrazivějšího dne. Chystáte se na procházku v čepici? Spleťte si vlasy do dvou copů a nechte je zpod čapky rošťácky vykukovat. A nezapomeňte si vzít čepici v jiné barvě než je váš kabát, kontrasty vám v zimě budou slušet. Ke krémovému, šedému či světlému kabátu sáhněte po černé čepici a outfit s tmavým kabátem naopak prozáří třeba růžově malinová. Bát se nemusíte ani výrazné rtěnky po vzoru naší oblíbené blogerky Mamachef, která hrdě nosí krásnou rudou rtěnku. 

 

A jaké jsou vaše tipy a triky na vyšperkování zimních outfit? Dejte nám vědět třeba na našich sociálních sítích Facebook či Instagram a nezapomeňte čerpat každodenní inspiraci i tam! 

#ProKazdeTveJa

 

Pět nej tipů jak vyšperkovat štědrovečerní outfit

Jak se na Štědrý den a o svátcích cítit slavnostně, ale zůstat v pohodlí? Máme pro vás 5 jednoduchých tipů, které vám zaručeně zlepší náladu podobně jako vánoční světýlka!

Vánoce jsou za rohem a vy budete určitě i letos mít načančaný byt ozdobený chvojím či jmelím, možná už máte i ozdobený stromeček? :) My vám dnes nebudeme dávat tipy, jak navodit vánoční atmosféru u sebe doma, my se zaměříme na vás!

1. Vánoční barvy
Jaká barva se vám vybaví, když se řekne "Vánoční čas"? Nám rozhodně červená barva a pak dozajista slavnostní lesky do zlaté či stříbrné. I když zářivé barvy nejsou přes rok nic pro vás, na Vánoce se nebojte trochu experimentovat. Schválně vyzkoušejte, co vaše rodinka řekne na sváteční červené šaty či na sebevědomou matně-rudou rtěnku. A pokud není červená nic pro vás, zkuste třeba černé šaty s drobnými zlatými detaily, které se budou hodit nejen ke stromečku, ale i na sváteční návštěvu!2. Zvolte materiál "za odměnu"
Abyste si celý den užila se svými blízkými v dobré náladě, myslete na to, že výběr kvalitního materiálu je to hlavní. I když je Štědrý den slavnostní chvíle, není žádný důvod k tomu, abyste se trápila zahalená do kousavých šatů z tvrdých umělých vláken jen proto, že se třpytí a hodí se tak na Vánoce. Vedle nešáhnete nikdy, pokud si zvolíte bavlnu, slavnostnější může být třeba viskóza, modal (bílá puntíkatá košile z modalu je náš hit letošních Vánoc) či kvalitní bavlna nebo viskóza s malou příměsí polyesteru nebo nylonu a elastanu, které dodají látce lesk a pružnost.3. Hlavně pohodlně
A co střih? Ten je také důležitý. Pokud máte zrovna období, kdy se necítíte ve vypasovaných šatech, můžete zvolit třeba sukni s vyšším pasem, která pomáhá lichotivě vytvarovat ženské křivky. A pokud máte nejraději volné šaty áčkového střihu, slavnostní nádech jim dodá třeba mašlička u krku posetá drobným puntíčkem. 

4. Krása tkví v detailu
Šaty i materiál máme vybrané. A co dál? I když není všechno zlato, co se třpytí, na Štědrý den si dovolte zazářit! Elegantně-slavnostní dojem skvěle podtrhnou spíše drobné šperky s leskem, proto se nebojte sáhnout po briliantových či zirkonových naušnicích, drobných perličkách či broušeném sklu typu šperků od Swarovského. My v Buga milujeme jemné šperky od české návrhářky 27 jewelry ;-)5. Slaďte se se stromečkem
Věříme, že v žádných dvou českých domácnostech bychom nenašli dva stejné stromečky. Ani dvě stejné paní domu. Proč se ale nesladit se stromečkem, aby byla vánoční atmosféra dokonalá? Schválně se zkuste zamyslet, jaká barva na ozdobách vašeho stromečku převažuje a podle ní zvolte třeba barevné punčošky, barvu rtěnky či kreativně nalakujte nehtíky. Možná o tomto detailu budete vědět jen vy, ale to přeci nám ženám ke spokojenosti stačí :)Věříme, že všem budou na Štědrý den oči přecházet, a to nejen z krásného stromečku a nachystané tabule, ale především z toho, jak vám to sluší. Protože spokojená žena, je krásná žena!

#ProKazdeTveJa

 

6 položek celkem

Nastavení cookies

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost

Nezbytné (vždy aktivní nelze vypnout)
Tyto cookies jsou potřeba, aby web fungoval správně
Analytické
Pomáhají nám pochopit, jak web používáte. S jejich pomocí ho můžeme zlepšovat
Profilující (marketingové)
Díky těmto cookies vám můžeme zobrazovat relevantní obsah a reklamy, které pro vás mohou být zajímavé a užitečné